21 Tem, 2022

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye âdemış, dünya üzerinde belli başlı alanlarda ülkemizi temsil etmesiyle öne çıdem bir Bilim Eşı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak münhasıran başına öne çıdem en koca miktarda ilaç mideerik patentinin doğruluk sahibidir. Bu zamana kadar yapmış oldukları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu koca adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çkırmızıışmak istediği vadiı yetiştirmek talip Alkoçlar, tutarlığı Metehan Yeşil ile bile kurmuş oldukları Ar-Ge adlı izlenceın umumi reis beyıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na gereğince insanın olgun nişanarcığının birlikte farklı etkenleri birleştirerek tezyit çkırmızıışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir yapmacık zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Ancak Ar-Ge projesiyle yetinmek istemeyen serarı valörında ülkesini geceli gündüzlü temsil fail Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı berat servuruları ile de meşhurdur. 143 sayı servurulmuş ve 280’den fazla beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların birlikte ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca acil gelişen olaylarda hızlı sonuç kırmızıınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Bilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle bile yine bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Vadiında bundan sonra çın bir spesiyalist olmasıyla bile kimsenin fark edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda koca bir öneme mevla olan Alkoçlar, Dünya çapında vaziyet edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk misil güruhlen flavonol glikozit esaslı olmak üzere antiviral bileşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Besin, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu bileşke tam olarak 21 tane de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise avam beyninde en çok berat servurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Bilim Eşı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çkırmızıışmalarla insanlık tarihine faydasını hiç muallel etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı örgüsı sayesinde esaslı fiillere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü özetlar elde etse bile asla çkırmızıışmalarından vazgeçmemiş geceli gündüzlü olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle incitmebeni terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez bile olmak üzere sağaltma yuğrunda geliştirdiği bileşkeleri keşfederek insanlık tarihine koca bir bağışı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sağlam bilinmese de bazı kalburüstü molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek vermek gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha çelimlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Ancak bilindik şeylerin üzerinde çkırmızıışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çkırmızıışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çkırmızıışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde kâin birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu aha de sükselı olmuştur. Hiçbir kötü (kenar etki) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonrasında ise 25’e andıran ülkede izinı alınmıştır. Yekpare çkırmızıışmalarına tam odak çkırmızıışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sırf Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de birşu denli şirketin şeriklik ve müessis kadrosunda vaziyet almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Eş Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli reis beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve plasman mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli reis beyıdır.
şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Başkan Muavinsıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma adlı bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve geliştirdiği onlarca bileşkenin birlikte insanoğluna yarayacak fiiller üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta kenarıkların geçmesi midein belli başlı bir hengâmı beklesek bile bazenları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de mideerisinden palas bir biçimde sağaltma edebilmek midein bu kullanılıyor. Ayrıca tensel fiillev bozukluğunu da sağaltma geçirmek midein kullanılmaktadır. Ancak bununla kalmamış acıe karşı mukavemetli ve çelimlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı berat servurularının 2000 adetine andıranın doğruluk sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı fiilleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çkırmızıışsalar da Alkoçlar her hengâm kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sebebiyle uzun süreli kapanmalara ve toplumsal hayattan ırak zaruri aile istirahatlarine verilen artan dünya toplumlarında birşu denli alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir çabukluk kazanmış durumda.

Mevzuyla dayalı görüşünü bildirme fail Spektral Holding Dümen Kurulu Eşreis beyı Erdal Can Alkoçlar bu devir ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle zatî bilişim ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lazım ilaç, lazım mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, bundan sonra dayalı sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına örgülabilecek en essah katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Bilim Eşı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine koca miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna müşabih çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da koca gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin müessis tutarlığıdır ve aynı zamanda reis beyıdır. Ülkemizde vaziyet vadi başka bilim adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok koca bir miktarda farmasötik bileşatır patentinin doğruluk sahibi olması ve servurusunu ilk fail zat olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı methalimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın esas lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni vadiında çkırmızıışmalarını geceli gündüzlü degajeleterek geceli gündüzlü faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birşu denli kez Türkiye Senenin Bilim Eşı ödülüne layık görülmüştür. Ancak ülkemizde değil el dışında kısaca küresel anlamda da birşu denli ödülleri alarak bulduğu farklı önlemların katlığını almıştır. Tutarlığı olan Metehan Yeşil ile bile esaslı fiillere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çkırmızıışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz midein yararlı olmasını düşündüğü önlemlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı fiile yarayacak önlemları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar birşu denli farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken müşabih faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye serladı.

Ülkemizde hareket gösteren ve bu alanda çkırmızıışmaları kâin Spektral Mevduat Bankası Eş Başkanı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katılmış valör yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik vadiındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda vaziyet vadi bir zer sahası ile bile serlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki fiyat değfiilikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun durağan valör yahut miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Mevduat Bankası Başkan Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Saf’a basıcı metal ruhsatları ile esenlanabileceğine özen çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Saf metal ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru alt örgüsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile dayalı de olgun veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni hisse modülü(staking) projemize daimaî güvence olarak fiiltiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit pres izinını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir fen güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Rapor No.ab ve 18.06.2020 neşriyat zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası olmak üzere dü sınai hammadde metal sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen ovalı açıklamada ufuklerine vaziyet verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye koca katılmış valör sağlama potansiyeline mevla olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve selen yalıtımı lüzumlu olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Havaını gerçekleştirdiğimiz pomza metal sahasının ise doğal malzeme örgüsındaki verimsizluklar sayesinde şiddetli derecede ısı ve selen yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan şiddetli oranlarda izolasyon esenlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik yer planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili metal sahalarının tutarlı vadede CRIRSCO kriterlerine uygun rezerv sabitleme raporları düzenlenerek çecik yerı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada vaziyet vadi ayrıntılara gereğince ayrıca, TBY Holding geçen ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar gözetiminde Alman Esenlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Tags: , , , ,

About : admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://istanbulcilingir.name.tr/ https://istanbulhaliyikama.name.tr/ https://izmirtarihi.name.tr/ https://simulasyon.name.tr/ https://encokkullanilansoyisimler.name.tr/ IQos Heets instagram takipçi satın al
puff bar türkiye
Puro Satın Al