1 Eki, 2022

haberurfadan.com: şanlıurfa haber

Bir hadise ya da olgu üzerine edinilen bilgiye selen denir. Bu bilginin ceride, dergi gibi yayın organlarıyla ya da radyo, televizyon alıcısı gibi haberleşme vesaitıyla topluma sunulmak üzere alfabelı metanetli hâline getirilmesine de selen alfabesı adı verilir. Tarih boyunca insanoğlu haberleşme ihtiyacını karşılık olmak dâhilin çeşitli yollar aramış bu lakinçla kil tabletlere, ceylan derilerine ve kayalara alfabelarını yazmışlardır. Matbaanın icadıyla yazın balkonında önemli değişiklikler olmuş zamanla gazetecilik ortaya çıkmıştır. Gazeteler haberleşme vesaitının geniş olmadığı dönemlerde yegâne haberleşme aracı olarak kullanılmıştır. Kitle haberleşme vesaitının vürutmesi ile beraberinde selen ve habere idrak yolları değmaslahatmiştir. Hasetmüzde insanoğlu ceride, TV ve İnternet ile haberleşme gereksinimlerinı huzurlamaktadırlar. Habere ulaşmanın çok amelî evetğu günümüzde habere hızlı ve güvenilen kaynaklardan erişebilmek daha da önemli hâle mevruttir. Habere malik olan duygusal ve toplumlar, yaşamın değişen ve vüruten koşullarını hızla yorumlayıp uyum katkısızlayabilmekte ve böylece siyasal, kazançlı, içtimai ve kültürel alanlarda avantajlı konuma gelebilmektedir. çav, deposunı yaşamdan düzenır ve özellikle çok hızlı değmaslahatimlerin evetğu günümüz dünyasında habersiz geçmek, adeta yaşamın haricinde geçmek fehvaına gelmektedir. Hasetmüzde adetları her güzeşte gün artan alfabelı, görsel ve maslahatitsel yayın organları, topluma selen iletmekte ve insanoğluı yaşananlardan haberdar etmektedir.

Her hadise ve olgu selen kıymeti taşımaz. Haberi verilecek olayda ya da olguda kontak çekicilik ve toplumun genelini ilgilendirme nitelikleri aranır. Bu niteliklere malik hadise ve olgular selen kıymeti taşır. Haberciler bunu “Köpeğin insanı ısırması selen değildir, insanoğlunun köpeği ısırması haberdir.” savüyle çarpık çurpukçe ilkeleştirmişlerdir. Haberci şu demek oluyor ki muhabir, toplumun ilgisini çekecek bu olayları fasılaştırıp selen hâline getiren kişidir. Bir muhabir dâhilin herhangi birinin yolda yürürken düşmesi selen kıymeti taşımazken bir ülkenin devlet serının düşmesi selen kıymeti taşır. Bunu belirleyen ölçüt, toplumun genelini ilgilendiriyor olmasıdır. Sav YAZISININ NİLifİKLERİ Nitelik, bir haberin eğer olmazsa imkânsızıdır; haberi selen yaratıcı ana taştır. Bir haberin değerini anlamak dâhilin öncelikle selen peritonı üzerinde kesilmek gerekir. Toplumda yahut doğada meydana mevrut çeşitli hadise, hatır ve görünümle ilişkin haber ve duyurulara selen denir. Bu haberlerin çecik duyurulması amacıyla belli başlı kurallar gözetilerek hazırlananlarına da selen alfabeları denir.

şanlıurfa haber

Tags: , , , , ,

About : admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://istanbulcilingir.name.tr/ https://istanbulhaliyikama.name.tr/ https://izmirtarihi.name.tr/ https://simulasyon.name.tr/ https://encokkullanilansoyisimler.name.tr/ IQos Heets instagram takipçi satın al
puff bar türkiye
Puro Satın Al