5 Nis, 2023

Official

“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir lügat olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “hizmet” yahut “iş” mazmunına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda idare ve hükümet nöbetlerinde kullanılırdı.

Orantı Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tarif etmek için kullanılmaya serlandı. Bu görevliler, örneğin mevki daireleri yahut kiliselerde çeşitli nöbetlerle mesul olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi henüz geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyettar bir konumda bulunan rastgele bir kişçok tarif etmek için kullanılmaya serlandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi ekseri hükümet, spor yahut iş dünyası üzere resmi bir konumda bulunan kişsonra yahut kurumları tarif etmek için kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lügat resmi yahut salahiyettar bir konumda bulunan rastgele bir kişçok tarif etmek için kullanılmaya serlamıştır.

Tags: , , ,

About : admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://istanbulcilingir.name.tr/ https://istanbulhaliyikama.name.tr/ https://izmirtarihi.name.tr/ https://simulasyon.name.tr/ https://encokkullanilansoyisimler.name.tr/ IQos Heets instagram takipçi satın al
puff bar türkiye
Puro Satın Al